Jak zhubnout po vánocích.???

04.01.2017 17:22
JAK ZHUBNOUT Po Vánocích? ? ? 10 TIPŮ JAK RYCHLE ZHUBNOUT
Jak zhubnout po Vánocích? Úprava jídelníčku, omezení cukrů a tuků, pravidelné cvičení - to je ten nejlepší recept, jak začít shazovat vánoční kila.
 
 
Nový rok je tady, a vy přemýšlíte, jak se zbavit kil, které jste nabrali během vánočních svátků? Možná jste si při novoročním přípitku dali předsevzetí, že se pokusíte v novém roce zhubnout. To je ostatně jedno z vůbec nejčastějších předsevzetí, jaké si lidé do nového roku dávají. (Také zdraví, což samozřejmě s nadváhou souvisí a peníze) Připravili jsme pro vás 10 tipů, jak zhubnout nejen vánoční kila. Podívejte se na ně!
 
 
 
Typické české vánoce zahrnují mimo jiné i spoustu kalorického jídla. Ať už to je bramborový salát s majonézou, smažený kapr nebo řízek, husa nebo kachna s knedlíkem a zelím na Štěpána, hodně cukrovinek atd. Jen málokdo z nás si to dokáže odpustit - vždyť vánoce jsou jen jednou za rok a je to nejlepší čas přestat se honit, stresovat a hodit všechny běžné starosti za hlavu.
 
Pokud i vy patříte mezi ty, kteří nyní hledají nějakou dobrou radu, jak zhubnout po Vánocích, připravili jsme pro vás několik zaručených rad, jak rychle a efektivně shodit přebytečná kila. Následující doporučení zahrnují jednoduché tipy, jak dostat svou váhu zase zpátky pod kontrolu. Pokud se budete těmito doporučeními řídit, uvidíte, že se vám podaří snížit svou váhu a vést zdravější život.
 
TIP 1: DOSTATEČNÝ PŘÍJEM VLÁKNINY
Mezi potraviny s vysokým obsahem vlákniny patří především fazole, listová zelenina, čerstvé ovoce, čerstvá zelenina, celozrnné obiloviny a pečivo, těstoviny z celozrnné mouky (především ječmen, žito, proso, kukuřice), hnědá rýže. Vláknina napomáhá rychlejšímu průchodu přijaté potravy trávicím traktem. Část vlákniny také snadno absorbuje vodu. Jídlo s obsahem vlákniny vám tedy zaplní žaludek a dodá pocit sytosti i bez toho, že by obsahovalo velké množství kalorií.
 
TIP 2: OMEZTE RAFINOVANÉ CUKRY
Sem patří především klasický "bílý" cukr, ale i hnědý cukr a další. Mnoho potravin, jako jsou koláče, bílé pečivo, sušenky, čokoláda, slazené limonády, džusy, džemy, obecně jakékoliv "potraviny se sladkou chutí" obsahuje velké množství cukrů. To znamená i velké množství kalorií a přitom jen malou nebo dokonce vůbec žádnou výživnou hodnotu. Omezení cukrů přitom nemusí být nijak extra radikálně. Pro efektivní hubnutí a snižování váhy stačí i jen několik malých změn. Omezit slazené nápoje (limonády typu Coca-Cola, konzervované džusy s přídavkem cukru, sladké sirupy apod.). Místo cukru si do čaje dávat třeba přírodní med. Místo sladkých sušenek si dopřát kousek kvalitní čokolády (s vysokým obsahem kakaa) a pod. I malé změny mají velký vliv na vaši váhu.
 
 
TIP 3: KAŽDÝ DEN ČERSTVÁ ZELENINA
Pravidelná konzumace zeleniny, a především pak listové zeleniny je základem úspěšného hubnutí. Listová zelenina obsahuje velký podíl vlákniny a také vitamíny. Současně ale jen málo kalorií. Zeleninový salát vám spolehlivě zaplní žaludek, dopřeje vám pocit sytosti a přitom vám pomáhá snižovat váhu. Nejméně jedno jídlo denně (ideálně pak oběd nebo večeře) by měla být čerstvá zelenina.
A není to jen hlavní jídlo - zelenina je vhodný doplněk, jako rychlá svačinka. Místo toho, abyste mezi jednotlivými hlavními jídly dopřáli nějaké sladké tyčinky, kousek toho nebo onoho - dejte si pár kousků zeleniny. Při hubnutí je vhodné jíst nejméně 5 jídel denně. Snídaně, oběd a večeři a kromě toho ještě svačinu mezi snídaní a obědem a svačina mezi obědem a večeří. Cílem je dopřát vašemu tělu pravidelný přísun energie po malých dávkách.
 
TIP 4: OMEZTE ŽIVOČIŠNÉ TUKY A tučná jídla
Tuky - jako asi každý ví - jsou jednou z hlavních příčin nadměrné váhy a obezity. Tuky obsahují nejvyšší množství kalorií ze všech potravin. Jen pro představu, jeden kilogram živočišného tuku (např. Vepřové sádlo) obsahuje přibližně stejné množství kalorií jako 40 kilo syrové brokolice.
Podobě jako u cukrů, iu tuků platí, že se počítá jakákoliv i sebemenší změna. Nemusíte hned striktně vyloučit všechny tuky ze svého jídelníčku. Můžete na to jít cestou postupného nahrazování tuků a tučných jídel jinými alternativami. Jídlo, které byste běžně připravili na oleji na pánvi se určitě dá připravit i bez tuku, dušením, vařením nebo pečením.
 
TIP 5: ČERSTVÉ POTRAVINY JSOU "NAD ZLATO"
Pokud je to možné, vyhýbejte se všem konzervovaným potravinám. Jídlo připravené z čerstvých surovin má úplně jiné výživové vlastnosti než konzervovaná potravina. Určitě víte, co všechno se do konzervovaných potravin přidává. Mnoho různých chemických látek, aditiv a v neposlední řadě často i velké množství cukrů a soli. Čerstvé potraviny nejsou dobré jen pro vaši váhu, ale obecně pro zdravý život.
 
 
CHCETE OPRAVDU ZHUBNOUT? TAK ZHUBNĚTE S NÁMI?
Vyplňte tento kontaktní dotazník.

Naučím vás zdravě jíst

 
 
 
 
 
TIP 6: Hlídejte si MNOŽSTVÍ SOLI
Jak již bylo zmíněno v předchozím tipu, jak zhubnout po Vánocích, sůl je nepřítelem vaší váhy. Velké množství soli v jídle způsobuje zadržování vody v těle. A to vůbec k životu nepotřebujete. Instantní potraviny, konzervované potraviny, uzeniny atd., Všechny tyto potraviny obsahují mnoho soli. A to už nezmiňujeme takové "lahůdky" jako jsou slané arašídy, bramborové lupínky, tyčinky atd. Když se sečtou všechny tyto potraviny, které většina z nás běžně konzumuje každý den, zjistíme, že v potravinách přijmeme i dvoj nebo trojnásobné množství soli, jako je optimální množství. To znamená, zaměřte se na to, aby vaše jídlo neobsahovalo více soli, než je nezbytné.
 
TIP 7: VYVÁŽENÝ JÍDELNÍČEK = ZDRAVÝ ŽIVOT
Zapomeňte na všechny drastické redukční diety, které vám vnucují hladovění nebo nějaký velmi omezený jídelníček. Lidské tělo pro správné fungování potřebuje vyváženou stravu. Dostatečný přísun všech minerálů, vitamínů, bílkovin a také zdravých tuků. Není nic horšího než jednostranně zaměřená dieta. Sice po ní mohou jít kila rychle dolů, ale není to nic trvalého. Zvykněte si raději na pestrý a zdravý jídelníček, kde mají všechny složky zdravé stravy své místo. Uvidíte, že se vám vaše tělo za takovou "rozumnou dietu" odvděčí. Zdravý "selský" rozum je ve výsledku ta nejlepší metoda jak zhubnout.
 
TIP 8: PO ALKOHOLU SA URČITĚ nehubne
Alkohol byste měli úplně vypustit nebo alespoň omezit na absolutní minimum. Nejen, že to je vyložena kalorická bomba, alkohol má i další negativní účinky. Pravidelná konzumace alkoholu způsobuje zadržování vody v těle - vaše tvář, ruce, břicho je pak "nateklé / odulé". Některé alkoholické nápoje - typicky například různé koktejly - obsahují hodně kalorií a zároveň nemají žádnou výživnou hodnotu. Jsou to jen prázdné kalorie. Během konzumace alkoholu se zvyšuje chuť k jídlu a to pak vede ke konzumaci různých nezdravých "pochoutek".
Jeden pohár červeného vína, malé pivo na oběd, to je optimální množství alkoholu. Cokoli navíc byste si měli velmi dobře rozmyslet.
 
 
TIP 9: CVIČENÍ A PRAVIDELNÝ POHYB
Zhubnout se dá i bez cvičení. Na tom není nic složité. Celé hubnutí velmi zjednodušeně spočívá v tom, že musíte přijmout méně energie než spotřebujete. Takže není nezbytně nutné cvičit, ale hodně to pomáhá. Při cvičení vydáte více energie což znamená, že se nemusíte až tolik omezovat v jídle. Při pravidelném cvičení se mění poměr svalů a tuků v těle. To možná není vaším cílem, ale měli byste si uvědomit, že svalová tkáň spotřebuje mnohem více energie než tuková. A to, i když nic neděláte. (Tzv. Bazální metabolismus) Pokud se necítíte na cvičení někde v posilovně nebo ve fitness centru, zkuste to jinak.
Pro nastartování hubnutí - a nejen po vánocích - vám pomohou i pravidelné dlouhé procházky. Nebo třeba i jen to, že namísto jízdy autobusem nebo tramvají, se projdete kousek pěšky. Nebo když místo výtahu půjdete raději těch několik pater pěšky.
 
TIP 10: VEŘTE SI
Toto je velmi důležité - pokud si nebudete sami věřit, vaše snaha zhubnout je předem ztracená. Nedávejte si nereálné cíle. Zhubnout se nedá za den nebo za týden. Nepřemýšlejte o tom, jak rychle zhubnout dvacet kilo. Pokuste se v následujících dvou týdnech zhubnout o 1 - 2 kila. K tomu by vám mělo stačit jen pár úprav jídelníčku, nebo trocha fyzické aktivity navíc. Pokud se vám podaří tento první krok, dejte si další cíl. Další dvě kila a pak další. Uvidíte, že každý splněný cíl vás bude obrovsky motivovat k tomu, abyste pokračovali dál. Svůj cíl řekněte každému abyste byli motivovaní a možná se najde někdo, kdo se k vám přidá .. "Ve dvou se to táhne snadněji" ....